Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Joga a rakovina

Duševné teplo a posilnenie imunity v joge

Murat Örs

Knižka Joga a rakovina prichádza ako sprievodca pre ľudí, ktorí popri liečbe rakoviny hľadajú odpoveď na otázku, ako sami môžu prispieť k svojmu uzdraveniu. Okrem základnej zostavy jogových cvičení vysvetľuje, akým spôsobom joga posilňuje imunitný systém, ako napomáha ku stabilite duševného života a ku radostnejšiemu prístupu k životu a jeho výzvam.

Vydavateľstvo: AD-joga

Typ produktu: viazaná tlač

4,90
Ušetríte 19 %
Bežná cena:
6,90
Dostupnosť: na sklade

Keď do života človeka vstúpi rakovina, prichádzajú s ňou súčasne často aj pocity depresie, beznádeje a strata záujmu. V tejto knihe nájdete spôsob, ako sa postaviť strachu a ako povzbudiť životné sily v období prekonávania choroby. Obsahuje aj základy cvičení a pohyby pre posilnenie činnosti imunitného systému.

Posilnenie imunity v joge

Diagnóza rakovina prichádza často celkom nečakane, náhle a veľmi radikálne do života zasiahnutej osoby a zmení takmer vždy celý osobný a sociálno-vzťahový život. Konfrontácia s diagnózou rakovina vedie bezpodmienečne k reťazcu asociácií, tvoreného z krajne negatívnych pojmov, predstáv a vízií budúcnosti. Z nevedomia stúpajú úzkosti  a odteraz sprevádzajú každú myšlienku, každé konanie a rozhodnutie. Od tohto okamihu ochorenie determinuje celý ďalší život.

V tejto neobyčajnej a ťažkej situácií majú  chorobou postihnutí ľudia veľmi často pozitívnu skúsenosť s pravidelným cvičením jogy, ktorá sa už nachádza v ponuke mnohých zariadení. Rôzne varianty pozícií, rôzne možnosti pohybu v joge, ako aj vlastná aktivita vykonávaná  s  pružne nasadenou radosťou, sa  priamo zameriavajú na pohodu a zdravie fyzického tela. Okrem toho podporujú prostredníctvom posilnenia schopnosti koncentrácie a psychickej odolnosti mentálnu flexibilitu. Početné cvičenia sú  pritom silne rozmanité v stupni náročnosti, v intenzite a v spôsobe ich účinku. Mnohé fyzické a psychické parametre môže zohľadniť a aj pozitívne ovplyvniť individuálny učebný plán pod odborným vedením.

Pravidelné cvičenie napríklad môže vďaka striedavej hre aktívnych pohybov a za nimi nasledujúcich fáz pokoja veľmi zvýšiť vlastný pocit pohody. Popri posilnení svalov, šliach a väzov sa dobre usporiada chrbtica vo všetkých jej jednotlivých častiach. Srdcovo-cievny systém sa harmonizuje a lepšie sa odbúravajú prípadné náznaky nepriechodnosti v tkanivách.  Všetky telesné oblasti dostávajú povzbudzujúce a oživujúce impulzy a tým dospievajú do prirodzenej sviežosti a do nového usporiadania. Školenie koncentrácie daruje bdelé a prijímania schopné vedomie a nervový systém sa prostredníctvom cvičebnej zostavy bohatej na zmeny  upokojuje a stabilizuje.

Posilnenie imunity v joge
Telesné a duševné teplo v človeku
Cielené posilnenie ľudského Ja v joge na príklade mobilizácie hrudnej chrbtice pri rakovine prsníka
Blokovaná hrudná chrbtica pri rakovinovom ochorení
Praktická časť – zostava jogových cvikov
Rytmické utváranie cvičenia

ISBN: 978-80-8088-545-8 | počet strán: 48 | Jazyk: slovenský | Rok vydania: 2018 | Téma: Naše knihy
Tagy: joga, zdravie, imunita, onkológia, rakovina, duša, Ja človeka,

Mohlo by sa Vám páčiť:


Do kategórie Naše knihy

Podeľte sa o článok s priateľmi na sociálnych sieťach: