Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Novinka

Obličky

Svetelno-duševný proces

Heinz Grill

Knižka Obličky predstavuje jednu z kapitol rozsiahlejšieho diela autora „Tajomstvo podstaty duše“. V nej sú popísané štyri hlavné orgány - Srdce Obličky Pečeň Pľúca  - z hľadiska duchovného nazerania, avšak v konkrétnej súvislosti k životu, zdraviu, výžive a psychickej rovine.

Obličky popisuje autor ako orgány v úzkom vzťahu k svetlu a medziľudskými interakciami. Zavádza pojem svetelno-duševného procesu, ktorý je východiskom pre usporiadané a kvalitné vzťahy jednotlivca s okolím.  Základom tohto procesu je záujem o okolie, ktorý pôsobí liečivo pri prípadnej duševnej nerovnováhe a preventívne ako ochrana pri dnešnom rýchlom životnom tempe. Výsledkom svetelno-duševného rozvoja je hlbší rozvoj vzťahového a citového života.

V neposlednom rade autor uvádza aj vhodné terapeutické postupy v duchu antropozofickej medicíny, pre regeneráciu orgánu obličiek, najmä v súvislosti s pôsobením tráum, ktoré často ústia do pocitov úzkosti a depresie.

Knižka nadväzuje na prv vydané dielo Srdce, v ktorom autor rozoberá tzv. sociálny proces a pôsobenie článku Ja človeka.

 

Vydavateľstvo: AD-joga

Typ produktu: brožovaná väzba

11,80
Dostupnosť: skladom

Knižka Obličky a svetelno-duševný proces je odporúčania hodná pre ľudí, ktorí sa už do istej miery, napr. pri cvičení jogových pozícií, oboznámili s tvorivým procesom realizácie myšlienok prostredníctvom vlastnej aktivity a teraz majú záujem o hlbšie pochopenie rozvoja cítení na základe rozvíjania myšlienky. Mnohé odpovede nájdu v knižke aj tí, ktorí sa cítia vyčerpaní alebo preťažení z bežného, na výkon orientovaného pracovného života a hľadajú východisko v podobe viac samostatného a tvorivého prístupu k životu. Každý pekný vzťah v živote potrebuje ideál a vytrvalé budovanie. To poskytuje ochranu pred vyhorením a stiahnutím sa zo života. Knižka ukazuje cestu k radostnému a zmysluplnému životu.

 „Schopnosť človeka vstúpiť do vzťahov a sila nadviazať vzťah stoja v bezprostrednom spojení s jeho vnútornými pocitmi a cíteniami a tiež s jeho schopnosťou rozvíjať v živote ideály. Duševné telo pôsobí ako skrytý koberec kvetov, ktorý je utkaný z rozličných cností, schopností a citlivých pocitov pravdy. Spoločné emócie, ktoré ľudia v určitom čase spolu zažili, nemôžu byť ešte považované za čisté hodnoty pre duševné cítenia, nakoľko nie sú skutočnou súčasťou osobnosti. Vonkajšie, čisto na fyzické telo naviazané pocity zomrú spolu s fyzickým telom, pričom skutočné, vnútorné, rozvinuté duševné cítenia žijú ďalej po smrti a z duševného bytia, z astrálnych oblastí znovu pôsobia späť na blížnych s podporujúcimi perspektívami.“

Predslov prekladateľa

Nervozita a astrálne telo (neurasténia, panická porucha, histriónska porucha osobnosti)

Ideály v porovnaní s emocionálnymi a ideologickými cieľmi

Čo je cítenie?

Čo je skutočný duševný pocit?

Obličky a svetelná látková premena v súvislosti s dýchaním

Svetelný éter

Pozorovania k obličkám

Obličkové glomeruly sú citlivé svetelné orgány (schizoidný strach)

Liečebný prístup prostredníctvom obličiek

Všeobecné usporiadanie vzťahových pomerov

Rozvoj integrálnych cítení

Záujem a svetelno-duševný proces

Praktická a medikamentózna podpora pre obličky

Liečba posttraumatickej stresovej poruchy z duchovného hľadiska

Bytosť traumy

Autor Heinz Grill

ISBN: 978-80-973938-2-3 | počet strán: 75 | Jazyk: slovenský | Rok vydania: 2023 | Téma: Zdravie
Tagy: obličky svetelno-duševný proces, duševné zdravie, trauma, depresia, antropozofia, neurasténia, panická porucha, schizoidný strach, svetelný éter

Mohlo by sa Vám páčiť:


Do kategórie Zdravie

Podeľte sa o článok s priateľmi na sociálnych sieťach: