Pýtate sa...

Kliknite na otázku, prosím.

Jogové ásany majú viacero variant: od jednoduchých po najnáročnejšie. Základné variácie sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov a dokonca zohľadnia aj prípadné fyzické, či zdravotné obmedzenia jednotlivca. Preto sa aj počas trvania kurzu môže k nám pridať úplný začiatočník. Budeme spolu hľadať osobné možnosti cvičenia.
V priestoroch - Škola jogy AD-joga  v Alžbetinom Dvore a v Centre pomoci Ligy proti rakovine  sú k dispozícií podložky na cvičenie. Do ostatných priestorov si prosím prineste vlastnú podložku, ideálne tzv. „jogamattku“, ktorá je protišmyková. Je vhodné priniesť si vlastný menší uteráčik, ktorý si možno položiť pod tvár pri cvičení na bruchu. Pre cvičenie jogy sa hodí pohodlné, skôr voľné oblečenie, nemusí byť výslovne športového charakteru. Odkladáme veľké ozdoby, šperky a hodinky, aby sa nám cvičilo čo najprirodzenejšie. No a úplne najdôležitejšie je priniesť si fľašu vody.
Rada na kurzoch privítam pokročilých účastníkov. Sú príkladom a dobrou motiváciou pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Na kurzoch cvičíme ásany podľa metodiky Novej jogovej vôle, ktoré môžete spoznať a inšpirovať sa nimi, obohatiť vám známe spôsoby cvičenia ásan, prípadne cvičiť náročnejšie variácie jogových ásan. Joga má veľa podôb a tolerancia vo vzájomnej spolupráci by mohla byť naším spoločným cieľom.
Áno, pretože na viacerých kurzoch sú stáli účastníci a niektoré kurzy sú aj úplne obsadené. Pokiaľ nemáte predplatený vstup na celý cyklus cvičení, je lepšie vopred sa informovať o voľnom mieste na konkrétnom termíne.