Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Sväté písmo NOVÝ ZÁKON

-

neuvádza sa

Obsah druhej časti Biblie, ktorá sa bežne označuje názvom "Nový zákon" alebo "Nová zmluva" je pokračovaním, uskutočnením a zavŕšením Božieho zjavenia, o ktorom poučujú spisy Starého zákona. V Novom zákone sú hlavným svedectvom o živote a učení Ježiša Krista evanjeliá. Evanjeliá nie sú len historickými správami o živote a učení Ježiša Krista, ktoré spísali jeho učeníci, ale svojím spôsobom napísania pre Kresťanov zvestujú Kristovo učenie, ktoré je základom viery a života Cirkvi. Nový zákon svojím obsahom a morálnym posolstvom prekračuje hranice kresťanskej viery a je dôležitým spisom našej kultúrnej epochy. 

Nový zákon obsahuje štyri evanjeliá, Skutky apoštolov, listy apoštola Pavla, Katolícke listy, Pastorálne listy a Knihu zjavenia .

Vydavateľstvo: Spolok sv. Vojtecha

Typ produktu: pevná väzba

12,00
Dostupnosť: skladom

Obsahy Nového zákona radíme k meditatívnym, cenným obsahom, ktorých štúdiom sa u človeka rozvíja hlbšie duševné poznanie, cit pre morálku a úprimné konanie. Mnohé z posolstiev Ježiša Krista a jeho apoštolov sú pre dnešného človeka aktuálne rovnako, ako boli v dobách svojho vzniku. 

 7, 1 - 5, Mt:   "Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám. Prečo vidíš smietku v oku svojho brata a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svoju bratovi: Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka - a ty máš v oku brvno?! Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka tvojho brata."

Nový zákon obsahuje Evanjelium podľa Matúša, Evanjelium podľa Lukáša, Evanjelium podľa Mareka, Evanjelium podľa Jána, Skutky apoštolov, listy apoštola Pavla, Katolícke listy, Pastorálne listy a Knihu zjavenia.

ISBN: 978-80-8161434-7 | počet strán: 776 | Jazyk: slovenský | Rok vydania: 2020 | Téma: Náboženstvo
Tagy: poznanie, kresťanstvo, náboženstvo

Mohlo by sa Vám páčiť:


Do kategórie Náboženstvo