Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Novinka

Janovo evangelium

Rudolf Steiner

Janovo evangelium skrývá mnohé tajomstvá. Rudolf Steiner tieto tajomstvá pred nami v knižke odhaľuje a zároveň nás pomocou tohto evanjelia uvádza do hlbokých tajomstiev duchovných dejín ľudstva a bytia vôbec. Poznávame tak vývoj ľudstva v období dávnej Atlantídy a v jednotlivých poatlantských epochách, vývoj Zeme ve vzťahu k Logu, vývoj človeka a jeho bytostných článkov, predovšetkým sa ale celkom novým spôsobom môžeme zaoberať Jánovým evanjeliom samotným, touto jedinečnou správou o pôsobení Krista na Zemi. Kniha zodpovedá GA103 Súhrnné spisy.

Vydavateľstvo: Franesa

Typ produktu: pevná väzba

0,00
Dostupnosť: skladom

Jánovo evanjelium radíme medzi tzv. inšpiratívne spisy, ktorých obsah a poznanie je odporúčania hodné pre meditácie a skúmanie hlbších súvislostí. Práve Jánovo evanjelium sa zvykne označovať aj ako duchovné evanjelium, menej sa v ňom dočítame o konkrétnych udalostiach zo života Ježiša. Ján priniesol vo svojom diele skôr duchovné odkazy Ježiša, pojednania o zmysle jeho počinov a hlbokú oddanosť a vieru v rozhodnutia Otca. Kristove impulzy žijú naďalej v duchovných svetoch a ich spoznávanie môže byť dôležitým krokom na ceste duchovného školenia.

 „To, co se v Ježíši Kristu zjevilo jako život, jako světlo a jako Logos, zářilo ve světe vždy, avšak ti, kdo teprve zráli, to nepoznali. To světlo tu bylo vždy. Neboť kdyby tu to světlo nebylo, nadání k Já by vůbec nebylo mohlo vzniknout. Ještě na Měsíci existovalo z dnešního člověka jen fyzické, éterné a astrální tělo; Já v nich žádné nebylo. Jen díky tomu, že se světlo proměnilo tak, jak svítí na Zemi, mělo sílu zažehnout jednotlivá Já a pomalu je nechat dozrávat: „To světlo svítilo ve tmě, ale tma ho zatím nemohla pochopiť.“ (J 1,5) „Vstoupilo do jednotlivých lidí“, přišlo až k jednotlivým lidem nadaným Já; neboť lidé nadaní Já by vůbec nebyli mohli vzniknout, kdyby se do nich skrze Logos nerozlilo.

„Avšak lidé nadaní Já je nepřijali.“ Přijali ho jen někteří: zasvěcenci, kteří se pozvedli k duchovním světům a vždy nesli jméno „děti Boží“, protože měli poznání Logu, světla a života a vždy o něm mohli vydať svědectví.“

Janovo evangelium a učení o Logu

Vývoj člověka v průbehu věků

Poslání Země: nejvyšší rozvinutí principu lásky

Vzkříšení Lazara jako zasvěcení

Význam svatby v Káně Galilejské

Jméno Logu: „Já jsem“

Mysterium Golgoty

Poatlantský vývoj člověka a zjevení Kristovo

Proměny smýšlení lidí v poatlantském vývoji lidstva

Působení Kristova impulzu v lidstvu

Křesťanské zasvěcení

„Panna Sofie“ a „Duch svatý“

ISBN: 978-80-88337-15-7 | počet strán: 182 | Jazyk: český | Rok vydania: 2020 | Téma: Knihy
Tagy: evanjelium podľa Jána, biblia, Rudolf Steiner, kresťanstvo,

Mohlo by sa Vám páčiť:


Do kategórie Knihy

Podeľte sa o článok s priateľmi na sociálnych sieťach: