Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Novinka

Vzťah učiteľa a žiaka v rámci duševno-duchovného vývoja

Heinz Grill

Prednáška Heinza Grilla z roku 2009 na tému vzťahu učiteľa a žiaka v spirituálnej alebo duševno-duchovne orientovanej škole. 

Vydavateľstvo: Narajana

Typ produktu: brožúra

7,50
Dostupnosť: skladom

Mnoho ľudí hľadá spirituálne pravdy a hodnotovú orientáciu, aby svoj život obohatili a zmysluplne utvárali, pritom by však chceli byť viac nezávislými od všetkých pravidiel, sociálneho života a od solídnych, tradovaných štruktúr alebo v opačnom prípade hľadajú napojenie na učiteľa, ktorý by za nich prevzal zodpovednosť. Prednáška Heinza Grilla na tému vzťah učiteľa a žiaka v duševno-duchovnej školení charakterizuje vhodnú syntézu oboch týchto polaritných tendencií. Čím intenzívnejšie pracujú učiteľ a žiak na rovnakých duchovných ideáloch, o to výraznejšie a plastickejšie sa formuje jednotlivý človek so svojimi umelecko-tvorivými schopnosťami. Učiteľ preto nie je len sprostredkovateľom vedomostí, ale aj živým vzorom duchovných ideálov a žiak neostáva iba učiacim sa ale postupom času sa sám stáva vyučujúcim.

„Vzťah učiteľa a žiaka, a tým aj učebný pomer, môže nadobudnúť oveľa hlbšie založenú pozornosť duchovným spôsobom, pretože učebný objekt, ktorý spravidla pozostáva zo spirituálnej pravdy, môže byť pochopený vo svojich mnohostranných nadväznostiach a najmä vo svojom budúcom významovom zmysle, čím je transformácia do úplne inej skutočnosti, do ktorej ešte nemožno nahliadnuť a ktorá utvára nový a neznámy obraz človeka. Čo je to za svetlo, ktoré sa zvestuje pravdou a ako má toto svetlo dospieť do budúcej podoby? Kto vie predpovedať budúcnosť tak ďaleko dopredu, aby vedel ihneď reprodukovať premenený ľudský obraz s jeho všetkými novými a ešte neznámymi účinkami?

Rytmické formovanie určitej vyslovenej myšlienky od učiteľa k žiakovi nadobúda u žiaka spočiatku informatívny charakter. Ak však ide o spirituálnu pravdu, tak informácia v sebe nesie celkom osobitnú a utajenú vôľu, ktorá sa samotného žiaka dotkne v najhlbšom vnútri jeho duše a to aj vtedy, keď svojej žiackej roli ešte nedal súhlas a sprevádza ho potom ďalej.“ 

Vzťah učiteľa a žiaka v rámci duševno-duchovného vývoja - Prednáška z roku 2009

Duchovné videnie a výber učiteľa - prednáška z roku 1998

Moje prianie pre budúcnosť

ISBN: 978-8097110758 | počet strán: 63 | Jazyk: slovenský | Rok vydania: 2013 | Téma: Joga
Tagy: joga, duchovné školenie, Heinz Grill, vzťah učiteľa a žiaka, rozvoj

Mohlo by sa Vám páčiť:


Do kategórie Joga

Podeľte sa o článok s priateľmi na sociálnych sieťach: