Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Novinka

Platonici a Aristotelici

Michaelova nadsmyslová škola

Rudolf Steiner

Do tejto útlej knižky bol zaradený cyklus troch prednášok Rudolfa Steinera, ktoré predniesol v Ardheime v júli 1924.  Prednášky boli vydané už prv ako súčasť zväzku Ezoterické pozorovania karmických súvislostí.  Pre toto vydanie bol vytvorený nový preklad, doplnené názvy a podnázvy a tiež zhrnutie.
Medzi ľuďmi z Michaelovho prúdu existujú dve skupiny ľudských duší, ktoré možno označiť ako platonici a aristotelici. Rudolf Steiner v knižke hovorí o ich pôsobení v minulosti i úlohách v najbližšej budúcnosti. Hlavnou z týchto úloh je spiritualizácia pozemskej inteligencie. K tomu bude nutné spolupôsobenie platonikov a aristotelikov. Na toto spolupôsobenie sa tieto duše pripravovali v Michaelovej nadsmyslovej škole v priebehu uplynulých storočí. Proti nemu však kladú odpor mocnosti z Ahrimanovej podzemnej školy; ahrimanskí duchovia obsadzujú utlmené vedomie ľudí. Úlohou antropozofov je verne pestovat Michaelovu múdrosť a chopiť sa jeho duchovného meča. Knižka zodpovedá GA 240 (Súhrnné spisy).

Vydavateľstvo: Franesa

Typ produktu: brožovaná väzba

5,50
Dostupnosť: skladom

 Michaelovo víťazstvo nad drakom patrí k známym výjavom náboženskej tematiky. Aký vplyv mal Michael na zrod ľudskej inteligencie v zmysle duchovnej vedy Rudolfa Steinera a akým spôsobom naďalej prebieha boj medzi Ahrimanom a Michaelom vysvetlil autor vo svojich prednáškach pred takmer  100 rokmi. Čerpať základy duchovnej orientácie možno z týchto pojednaní aj v súčasnej dobe.

 „Zhruba v první třetine předcházejícího vývoje, to znamená v první třetine epochy vývoje duše rozumové neboli hlubšího cítení, totiž prostřednictvím alexandrinismu dochází k rozšíření nadzemské inteligencie v Asii, Africe a části Evropy. Teď ovšem nastupuje zvláštní období - období, které nám Michaela, toho nejvýznačnejšího archandělského ducha Slunce, ukazuje v rámci Slunce tak, že ví, že svou správu kosmické inteligence musí přenést pryč ze Slunce; že ví, že jsou uspořádany i záležitosti jež mohou nést další vývoj této inteligence na Zemi. Toto období nastává asi v 16. a 17. století po Kristu. Tehdy je Michael takříkajúc osvobozen od svých dřívejších závazků v kosmu.“

Nebeská úmluva mezi platoniky a aristoteliky

Michaelův impulz a správa kosmické inteligence

Michaelova nadsmyslová škola

ISBN: 978-80-88337-37-9 | počet strán: 114 | Jazyk: český | Rok vydania: 2021 | Téma: Antropozofia
Tagy: antropozofia, angeloi, archangeloi, Gabriel, Michael, Ahriman, nadzmyslová škola,

Mohlo by sa Vám páčiť:


Do kategórie Antropozofia

Podeľte sa o článok s priateľmi na sociálnych sieťach: