Na používanie e-shopu musíte mať povolený JavaScript!

Knižná novinka 2024 z vydavateľstva AD-joga: Cvičenia pre dušu

Predstavujeme nový preklad knižky od autora Heinza Grilla, venovaný téme duševných cvičení a individuálneho prístupu k duševno-duchovnému rozvoju.

Duševné cvičenia sú neoddeliteľnou súčasťou duchovnej rozvojovej cesty. Adept, ktorý sa rozhoduje zlepšovať svoje duševné vnímanie a rozvíjať vhľad do širších súvislostí života a diania vo svete, nachádza v duševných cvičeniach praktické návody, ako postupovať na ceste k naplneniu tohto náročného predsavzatia. 

V knižke sú podrobne popísané cvičenia Kozmická modlitba, Slobodný dych, Správne čítanie, Správny úsudok, Koncentrácia, Rozvoj praktického myslenia. Rozvoj vnútorných zmyslov a ďalšie.  Knižka je zaujímavou nadstavbou poznatkov z oblasti Novej jogovej vôle a Duševnej dimenzie jogy, avšak je možné sa ňou zaoberať a vykonávať duševné cvičenia aj bez predošlého štúdia jogy.

.Ako uvádza autor: "Duševné cvičenia je možné veľmi jednoduchým spôsobom uplatniť pre základné usporiadanie života. Keď ich však človek praktizuje veľmi intenzívne, postupne sa u neho rozvíja vyššia schopnosť poznávania, ktorá ústi do jasnozrivého zhliadania rozličných životných skutočností. Venovaním sa rôznym prejavom života cvičiaci rozvíja hlbšie cítenia pravdy a pravdivé myslenie a všimne si, že za každým fenoménom spočíva duchovný význam. Pomaly sa v ňom rozvíjajú cítenia k duchovnému vyššiemu poznaniu. Toto však neostáva akoby fantazijným domýšľaním a neprebieha v tranzových stavoch alebo v somnambulných, napoly vedomých alebo sotva vedomých fázach života. Oveľa viac sa vyznačuje rozvinutými myšlienkami a vznikajúcimi hlbokými duševnými cíteniami. Duchovné a v tomto zmysle jasnozrivé zhliadanie hlbšej pravdy, hlbšej ako ju sprostredkúvajú vonkajšie zmysly, sa v človeku rozvinie ako konkrétna a objektívna schopnosť. Je teda možné, krok za krokom sa naučiť duchovnému videniu."

Viac o knižke si môžete prečítať v našom eshope:  Cvičenia pre dušu

Knižka je k dispozícii v tlačenej podobe aj ako e-kniha.


Podeľte sa o článok s priateľmi na sociálnych sieťach: